EŞCİNSELERE BAKIŞ AÇIŞI VE GABILE SOHBET ODALARI

Bu yazı; cinsellik, cinsel kimlikler, cinselliğe bakış açısı, cinsel sohbet, travestilere bakış açıcı ve travesti sohbet, lezbiyen haberleri ile ilgili lezbiyen sohbet odası, gay sohbet ve gay arkadaşlık sitesi, pasif sohbet sitesinde kurulan arkadaşlıklar, hakkında bilgiler sunmaktadır.

 

Kadın yada erkek olarak dünyaya gelmiş fakat iç güdüleri ve dürtüleri farklı olan ait olmadığı bir bedende yaşamaya mahkum olan eş cinseller, bu hayatın içinde sıkışıp kalmış insanlardır. İster lezbiyen olsun isterse gay olsun her ikisininde sıkıntıları ortak ve kaygıları da ortaktır. Kimi inançlar eş cinselliği hastalık kimileri de lanetlenmiş bir durum  olarak adlandırmaktadır. Cinsel benlikleri ve tercihleri doğrultusunda iç güdüleri ağır bastığı yönde bir seçim yapan LGBT bireyleri, toplumda dışlanıp ötekileştirilmektedir ve hatta yaşam hakları ellerinden alınmaktadır. Hemen hemen her gün televizyonlar da gazetelerde görüp duyduğumuz kimi zamanda haber dahi olmayan bir çok saldırı, gasp ve cinayet olayına şahit oluyoruz. Öncelikle bir insan olduklarını ve tercihlerinden dolayı lanetlenmiş yada hastalıklı gibi toplumdan dışlanıp bir köşede ölmelerini beklemek ne derece doğru olduğunu düşünmemiz lazım. Evli ve çocukları olan eş cinselleri dayatılan başka bir hayatın içerisinde hapis olmuş bir halde hayat sürdüğü ve bir çoğunun kendilerini yaşarken ölmüş olarak adlandırdığı bir durumda söz konusu. Bu duygular bastırılıp, yok sayıldıkça ileride daha kötü sonuçlara yol açtığı ve mutlaka bu gibi durumlarda bir uzamana baş vurulması gerektiğini psikolojik destek gerektiğini hatırlatır ve tavsiye ederiz. Günümüzde bir çok taciz tecavüz ve buna benzer haberleri okuyoruz. Erkek öğrencilerine tacizde bulunan erkek öğretmenler, yada kendisinden yaşça çok küçük öğrenciler ile ilişki yaşayan kadın öğretmenler ve yöneticiler gibi haberler sadece gördüğümüz ve duyduğumuz haberler. Okullarda, işyerlerinde yada hayatın herhangi bir alanında taciz ve tecavüzlerin geçmişe dönük bastırılmış duyguların yol açtığını görüyoruz. Toplumda asıl hastalıklı olarak kabul edilmesi gereken bu durumdur. Pedofili olarak adlandırılan ve yetişkin olmayan çocuklara karşı işlenen bu suçlarda iyi analiz yapılıp, sebeplerini iyi tespit etmek gerekmektedir. Ayrıca yetişkinliğe erişmemi ama eş cinsel olduğunu fark eden çocuklar hakkında iyi bir yol izlenmeli mutlaka psikolojik destek alınarak gelişimini tamamlanması ve aile desteği görmesi mutlak etkendir. Dışlanan ve aileden uzaklaştırılan küçük çocuklar, uyuşturucu ve fuhuş batağına düşmektedir ve bu bireyler ileride bireri sorunlu hayat olarak belkide suçlu olarak karşımıza mutlaka çıkacaktır. gay, lezbiyen, travesti, transeksüel adı her ne olursa olsun bunların birer insan olduğu gerçeğinin en önce akıllara gelmesi gereken şey olduğunu bilmemiz ve buna göre ele alıp davranmamız gerekmektedir. Sosyal hayatın içerisinde bunları tölere etmeli çevremizde olalara öcü gibi bakmak yerine onları anlayarak sorunlarını dinlemeli elimziden geliyorsa çözümün bir parçası olmalıyız. Metropoller bu konuda yaşam alanı ve hakkı konusunda biraz daha anlayışlı ve kabul edici olurken taşraya doğru gidildiğinde bu baskılar artmaktadır ve ölümlü sonuçlara kadar yol açmaktadır.

Gerçek hayatta rahat bir dünyası olmayan eş cinseller kendi aralarında ortamlarda dışa kapalı bir hayat sürmekteler, internetin hayatımıza girmesi ile biraz olsun rahat nefes alıp sosyalleşme fırsatı bulan gay ve lezbiyenler, kendilerini daha rahat ifade edip dış dünya ile irtibat kurulmaktalardır. Dışlanma ve ötekileştirilme kaygıları olmadan kendilerine özgü bir dünyayı ve hayatı özgürce yaşamaktalar. Kendileri gibi düşünen, yaşayan ve beklentileri ortak olan lezbiyen kızlar ve gay erkekler ortak alanlarını paylaşıp kendilerine bir sosyal ağ edinmişlerdir. Facebook, twitter ve instagram gibi dünyaca ünlü sosyal medya araçları haricinde sadece LGBT bireylerine odaklı hizmet veren siteler arasında hornet ve GABILE yer almaktadır. hiç bir ücret talep etmeden tanışma ve arkadaşlık olanağı sunan bu site, anlık ileti sistemini esas almaktadır. Java tabanlı yayına başlayan site daha sonraları gelişen teknoloji ile günümüz ihtiyaçlarına ayak uydurmuş durumdadır Mobil sohbet imkanıda sunmasıyla tercih edilme ve kullanılma oranı dahada artmıştır. Bir çok özel ve genel kanalda Biseksüeller, Lezbiyenler ve Gayler ile oluşturulmuş sohbet, arkadaşlık ve tanışma ortamında kimileri yeni bir arkadaş, kimileri yeni bir sevgili kimiside sadece chat yapıp dertleşecek arkadaşlar dostlar aramaktadır. Kendilerine dayatılan kapalı dünyanın dışına çıkmaya çalışan ve kabuklarını kırıp renkli iç dünyalarını dışa vuranlar burada güven içerisinde zaman geçirmektedir. Kendi tercihlerine göre kategorilendirilmiş ve önceden belirlenmiş chat kanalarında muhabbet ettikleri ve arayış yaptıkları bu ortamda, mutlaka aradıklarına cevap buluyorlar. Bireylerin kendi belirlediği kriterler ve aradıkları bekledikleri özelliklere göre de kanal genelinde bunu belirterek arayış yapabilir ve kendilerine gelen cevaplar arasından diledikleri ile sohbet edebilirler. Aynı zamanda seçecekleri kullanıcılar ile de cinsel chat yapabilirler. Yeni sevgili, dost, arkadaş yada dert ortağı bulacakları özgürce zaman geçirecekleri bu sitede aynı zamanda online radyo yayını yapan ve en çok sevilen gay radyosu olan radyo gabile ve kaliteli djler de burada yayın esnasında istek şarkılara yer vermektedir ve Lezbiyen Haberleri, Gay haberleri, Travesti Haberleri başta olmak üzere gündeme gelen ve bilinmesi gereken tüm haberleri dinleyip dünyadan haberdar olabilirsiniz.

Lezbiyen kızların kendilerine özel ayrılmış ve sadece Lezler ile oluşan yönetimi ile seviyeli, kaliteli ve seçici bir chat odası olan #Lezbiyen doğal akışında kendi tercihlerini rahatça ifade eden beklentileirini sorunlarını ve merak ettiklerini konuştukları, sosyal hayata dair olaylarında konu edildiği kadınlara özel bir oda olarak en çok dikkat çekici kanallardan birisidir. Aktif lezbiyenler ve pasif lezbiyenler olarak her toplumda farklı gruplar oluşmaktadır. Türkiye’nin her yerinden kullanıcı kitlesine sahip olan Lezbiyen Sohbet Odası aynı zamanda yurt dışından bir çok lesbian girls lez chat kanalına girmektedir. Hollanda, Almanya, Fransa, Norveç gibi avrupa ülkeleri başta olmak üzere Amekira ve Avusturalya kıtalarıda içine alacak şekilde çok geniş bir ağa sahiptir. Gerçek hayata dönükte planların yapıldığı lez chat kanalında lezbiyen mekanları ve lezbiyen barları hakkında bilgiler paylaşılıyor organizasyonlardan haberler verilip, planlar yaılıyor. Ortak bir yaşam alanı sunulan kız kızlar burada hayatlarından memnun, tacizden, dışlanma ve şiddetten uzakta seviyeli, güvenli ve kaliteli bir ortamda kendi hayatlarını yaşıyor ve yansıtıyorlar.

Transeksüeller ve Travestile LGBT bireyleri içerisinde en dışa vurumcu ve en belirgin kişilerdir. Erkek bedeninde yaşamayı kabul etmeyen ve bedenlerinide iç dünyaları gibi dönüştüren kişiler bazen tamamen travesti ameliyatı ile kadın haline gelirken kimileride bazı estetik ve kimyasal çözümler ile kadın görünümüne kavuşmaktadır. Tarvestiler artık birer erkek değil gay kızlar olareak adlandırılıyor ve çoğu kadına göre kusursuz fizikleri ile dikkat çekiyorlar. CD travestiler sayı olarak oldukça fazla ve bu tarz dönüşüm çok daha kolay. Kadınsı hislerini kıyafetler ile tamamlayan Cd travestiler, normal görünümlerini değiştirip kadına benzedikleri gibi kıyafetleri çıkartınca da hetero erkek gibi de davranabilirler. Bu sebepten dolayı cd travesti‘ye dönüşmek çok daha kolay oluyor. Yurt dışında ingilizce adıyla Shemale Türkçe adıyla ise tro, travesti gibi adları vardır. Asya ülkeleri Tayland başta olmak üzere bir çok ülkede Avrupa gibi normal karşılanmakta ve evlenmeleri hatta evlat edinmeleri yasallaştırılmış. Hatta öyle hale gelmiş ki evlenip karısıyla çocuk yaptıktan sonra ameliyat ile kadın olan erkeklerde görülür hale gelmiştir. Ladyboy diye adlandırılan bu eşcinseller kendi aralarında ve uluşlar arası olarak düzenledikleri güzellik yarışmaları ilede dünya gündemine gelmektedirler. Travesti güzellik yarışmaları haricinde birde yaşanan kriz vardı hatıralarımızda yer alan. Bir güzellik yarışmasında birinci seçilen güzellik kraliçesinin tacı takıldıktan sonra transeksüel olduğu ortaya çıkmış ve sansasyonel bir hale gelmişti. Bütün jüri ve yarışmaya katılanlar tarafından şok olarak adlandırılan ve kaos yarata yarışma sonucu, karliçenin tacını alıp 2. olan güzele verilmesi ile sonlandırılmıştır. Buda travestilere ne derece bir bakış açısı olduğunu göstermektedir. Bu eşitsizlik ve adaletsizlikyen uzak, sadece travestilerin kabul gördüğü, kendi tercihlerine ve özelliklerine göre arkadaşlıklar edindikleri, seviyeli, elit ve kaliteli travesti kızlarla sohbet etme imkanı sunulan, escort travestiler değil sadece gerçek travestilerin olduğu, fuhuş aracı değil sadece bir insan olarak görüldükleri bir Travesti Sohbet ortamında travesti chat imkanı sunulan GABILE.xyz  bütün bu yaşanılanların dışında güzel bir arkadaşlık ortamını sunmaktadır.

Gay eşcinseller kendi aralarında kullandıkları dil olan lubunca dedikleri ve kendilerini koruma amaçlıda kullandıkları bir dil ile toplumun içerisinde bir nevi sıyırılıp kendi özerkliklerini ilan etmişlerdir. Dış görünüş itibari ile erkek olmalarına rağmen başka bir erkeğe aşk duyguları beslemeleri ve cinsel dürtülerininde başka bir erkeği arzuladığı için onlarda başka bir bedende hapis olarak görülmektdir. Cinsel sohbet imkanını burada Gay Sohbet olanağı lede gaylere sunan GABILE her bireyi olduğu gib saygıyla kabullenmektedir. Pasif gayler daha kadınsı oldukları için kendilerini kadın olarak görüp böyle davranmaktadırlar. Erkeksi gay ve kadınsı gay olarak iki kategori gibi görünsede, aktif gay ve pasif gay olarak ta ayrılmaktadır. Kendi içlerinde bu kadar karmaşık ve karışık olmaları birazda kafa karıştırıyor gibi görünmektdir. Fakat Gabile gay sohbet odaları bunlara biraz daha detayçı yaklaşıp her birinin kendi özel alanı olması gerektiğini düşünerek Pasif Sohbet odasını sadece pasif gayler ve pasif gay arayışında olan aktif geylere ayırırken, Aktif Sohbet odasınıda tam aksi olarak aktif arayan pasif gaylere ayırmış durumdadır. Global kanal olan #Gay ve Gay Chat tüm kullanıcıların kullanımına açık arayış ve sohbetlerin yapıldığı bir odadır.

Cinsellik ve cinselliğe bakışın  her birey ve her toplumda farklı bir kabul görme seviyesi olduğu gibi kimi toplumlar cinselliği normalleştirmiş durumdadır. Cinsellik hakkında yapılan sohbetler belirli bir sevie kapsamında sınırları ve kuralları belirlenmiş bir ölçüde özel konuşma pencerelerinde izin verilmektedir. Cinsel chat siteleri içerisinde en ayrıcalıklısı olmaık ve kalitesi ile ön plana çıkmak konusunda lider olan GABILE, elit bireyleri ile kültür seviyesi yüksek genel ahlak değerlerini göz önünde tutarak insanların cinsellik konusunda beklenti ve isteklerini sanal ortamda neticelendirmek, uygun şartlarda tanıştırmak ve arkadaşlık ortamında sohpet ettirme amacındadır. GABILE tamamen ücretsiz olup site içerisinde ücretli arayş yada maddi çıkar amaçlı sohbetler arayışlar tamamen yasaklanmıştır.  Ücretsiz kalitei bir Cinsel Sohbet için sizlerdfe GABILE SOHBET odalarında keyifle GAY SOHBET yapabilirsiniz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s